İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI EĞİTİMİ 1 (İHA1)

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI EĞİTİMİ 1 (İHA1)

Eğitim Duyurusu

KATILIMCILARDAN İSTENEN EVRAKLAR

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
  • Adli Sicil Kaydı Belgesi,
  • İkametgah Belgesi,
  • 1 Adet fotoğraf

 


Eğitim İçeriği

1)  İHA Tanıtım

3 saat

2)  Hava Hukuku ve Sorumluluklar

6 saat

3)  Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri

4 saat

4)  Meteoroloji

2 saat

5)  ATC Usulleri ve Havacılık Frezyolojisi

3 saat

6)  Seyrüsefer ve Operasyon

5 saat

7)  Kumanda Edilebilir Sistemler

4 saat

8)  İtki Sistemleri

3 saat

9)  Aviyonik Sistemler

3 saat

10) Bakım ve Onarım

3 saat

Toplam

36 saat

 


Kimler İçin?

Katılımcılarda spesifik ön şart aranmayan kursumuzda, ticari olarak İHA uçuşu gerçekleştirmek isteyen; genç, yaşlı herkes katılabilir. Katılımcı kursiyer adaylar, e-devlet uygulamasından veya ilgili kurumlardan 1 adet Adli sicil belgesi(sabıka kaydı) ve aslıyla birlikte 1 adet nüfus cüzdanıyla birlikte İHA1 sınıfı kursa başvurabilirler. İHA0 sınıfı için adli sicil belgesi talep edilmemektedir. Ödemeyi gerçekleştiren ve istenen evrakları ibraz eden adaylar başvurdukları sınıfta kursa eğitimine nasbedilir. CMUK ve Kabahatler kanununca ceza almış, cezası kesinleşmiş veya infazı tehir edilmiş adayların suçun gerçekleşme tarihine bakılmaksızın başvuruları kabul edilmez.


Neler Öğreneceksiniz?

Ticari İHA1 sınıfı SHGM/Medipol SEM onaylı pilotluk sertifikası alan katılımcılar, ticari-sanatsal-hobi amaçlı yürütmek istedikleri İHA uçuşlarını yapabileceklerdir. İHA1 pilotaj ehliyeti/sertifikası alan kursiyer, İHA0 sınıfının haiz olduğu yetki ve haklara doğal olarak sahip olur. İHA0 eğitimi alan kursiyerler hobi amaçlı uçuşlar gerçekleştirebilir ancak İHA1 kapsamındaki ticari uçuşları gerçekleştiremezler. SHGM mevzuatı uluslar arası normlarla uyumlu olduğundan kursu başarıyla bitiren İHA1 pilotlarının Sertifikaları ve Ehliyet kimlikleri Türkiye hudutları dışında Milletler arası alanda ve diğer devletlerce de geçerlidir. Uyarı: 24 ay (2 yıl) Notam vermeyen ve uçuş yapmayan İHA1 pilotlarının ehliyetleri SHGM’ce dondurulur. Bu durumdaki pilotların yeniden kurs almaları lüzum ve şartını SHGM uhdesinde saklı tutar. Bu duruma düşmemek namına, İHA1 sınıfı pilotlar 24 ay içerisinde Notam vererek asgarî 1 (bir) uçuş gerçekleştirilmelidir.


Eğitim Yeri

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ KAVACIK GÜNEY KAMPÜSÜ

Eğitim Fiyatı

800TL


Eğitim Başlangıç ve Bitiş Tarihleri

23 Haziran 2018 Cumartesi
14 Temmuz 2018 Cumartesi

Tarih hakkında:

İHA-1 EĞİTİMİ: 6 GÜN  SAAT: 10:00-16:00

23 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ

30 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ

1 TEMMUZ 2018 PAZAR

7 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ

8 TEMMUZ 2018 PAZAR

14 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ

 


Eğitmenler Hakkında

Yrd. Doç. Dr. Ali Barış KAPLAN

Doktorasını, İstanbul Üniversitesi’nde tamamlayan hocamız, İHA’lar üzerinde ticari ve hobi amaçlı uygulamalar yapmaktadır. Güncel olarak, üniversitemizde İHA’lar üzerine seçmeli ders yürütmekte ve bu alandaki yeni teknolojileri takip etmektedir.

 

Öğr. Gör. İsmail Hakkı Yemenoğlu

Yüksek lisansını Bozok Üniversitesi’nde tamamlayan hocamız, üniversitemizin Elektronik Haberleşme Teknolojisi bölümü program başkanıdır. İHA’ların teknik olarak incelemesini yapmakta ve güncel İHA teknolojilerini takip ederek uygulama alanında  kendini geliştirmektedir.