X IŞINLI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ
Eğitim süresi 80 saat.

X IŞINLI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ

Eğitim İçeriği

Tıbbi X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test, Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı Eğitim Programı için katılım gerçekleştiren kişiler

-Röntgen,

-Floroskopi,

-Mamografi,

-Bilgisayarlı Tomografi

-Medikal Monitör

cihazları için standartlara uygun test, kontrol ve kalibrasyon işlemlerini öğrenecek ve alacakları uzmanlık sertifikası ile kurumlar tarafından bu işi gerçekleştiren uzman olarak tanınacaktır.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.


Kimler İçin?

  • Medikal Fizik, Sağlık Fiziği veya eşdeğeri (*)
  • Biyomedikal Mühendisliği (*)
  • Tıp Mühendisliği (*)
  • Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği (*)
  • Fizik Mühendisliği (*)

(*)Lisan, Yüksek Lisans veya Doktora


Neler Öğreneceksiniz?

Bu eğitimi tamamlayan katılımcı X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test, Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı olarak sertifikalarını almaya hak kazanacaktır. Sertifikalarını alan uzmanlar test, kontrol ve kalibrasyon hizmetlerinin gerçekleştirileceği (hastane, klinik) kurumlar tarafından resmi olarak tanınacaktır.


Eğitim Yeri

Kavacık Yerleşkesi

Eğitim Fiyatı

2.170 KDV DAHİLDİR

KK na 6 taksit İmkanı


Eğitim Başlangıç ve Bitiş Tarihleri

2 Temmuz 2018 Pazartesi
07 Temmuz 2018 Cumartesi

Tarih hakkında:

Sertifika programı 3 ana eğitim başlığı altında, her eğitim sonu gerçekleştirilecek sınavlar ile tamamlanacaktır. Yetki gurubu eğitim programı kaydı gerçekleştiren katılımcı için eğitim programı genel ilerleyişi şu şekilde olacaktır;

1-Temel Eğitim; Temel eğitim toplam 16 saatten oluşmaktadır. Temel eğitimi tamamlayan katılımcı, eğitim sonunda sınava tabi tutulacaktır. Sınavda 70 ve üstü alan katılımcı başarılı sayılacak ve Teorik Eğitime katılmaya hak kazanacaktır. 70 puan altı alan katılımcı için bir sınav hakkı daha düzenlenecektir. Bu sınavda da 70 puan altı alırsa, katılımcı başarısız sayılacaktır. Katılımcı ilgili yetki gurubu uzmanlık belgesini alması için tekrar başvuruda bulunması gerekir.

 

2-Teorik Eğitim; Teorik eğitim 32 saatten oluşmaktadır. Teorik eğitimi tamamlayan katılımcı, eğitim sonunda sınava tabi tutulacaktır. Sınavda 70 ve üstü alan katılımcı başarılı sayılacak ve Uygulamalı Eğitime katılmaya hak kazanacaktır. 70 puan altı alan katılımcı için bir sınav hakkı daha düzenlenecektir. Bu sınavda da 70 puan altı alırsa, katılımcı başarısız sayılacaktır. Katılımcı ilgili yetki gurubu uzmanlık belgesini alması için tekrar başvuruda bulunması gerekir.

 

3- Uygulamalı Eğitim; Uygulamalı eğitim toplamda 32 saatten oluşmaktadır. Temel eğitim ve Teorik eğitim sınavlarını başarı ile tamamlayan katılımcı uygulama eğitimlerine katılarak ilgili yetki gurubunun test, kontrol ve kalibrasyon işlemlerini laboratuvar ortamında, uygulamalı olarak öğrenecektir. Uygulama eğitimi başarısı katılımcının eğitime olan ilgisi ve eğitimi gerçekleştirecek eğitimcinin Uygulama Değerlendirme Formu ile yapacağı değerlendirmeye göre belirlenecektir.

 


Belge Hakkında

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA